30-osobowa grupą seniorów Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspaniale wypoczywała w Grzybowie w dniach 12-18 września.
Każdy dzień przepełniony był różnymi aktywnościami spacery,kąpiel morską,aerobik na plaży, przejazd ciuchcią do Mrzeżyna. To tylko niektóre z nich.
Do tego wspaniała pogoda.
Wrócimy w następnym roku.

 

 

Zapraszamy w piątek, 29.09.2023, o godz. 19.00, do klubu "Sztukateria" przy ul. Kosmonautów - na kolejną edycję imprezy pod hasłem: "Kto mi dał skrzydła".
Tym razem gospodarzem imprezy słowno - muzycznej, połączonej z ciekawą wystawą będzie student Knurowskiego UTW - Stanisław Sułek, sędzia międzynarodowy FAI ( międzynarodowej federacji lotniczej), hobbysta dronów i modeli latających, miłośnik gór, narciarz, muzyk. Będzie się działo !

Seniorzy Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z seniorami Pilchowic i Gierałtowic podsumowali projekt Senior na turystycznym szlaku.
Wspólne spotkanie integracyjne było udane pełne zabawy, śpiewu i dobrego humoru. Brawo My.
Koordynator projektu Basia Bąk.

Pragnę poinformować wszystkich studentów o wydarzeniach w m-cu październiku br

1. 17.10.2023 o godz. 17-tej w restauracji 777 przy ul. 1-go Maja 25 odbędzie się prelekcja z przeźroczami pt. "Bajeczny podwodny świat".
Zaproszonym gościem będzie Pan Tadeusz Stachura - Prezes Klubu Asterina GKP.

2. 24.10.2023 r, godz. 6.30 (parking kościoła MBCz) zapraszamy na wycieczkę pt. "Perełki malarskie Wrocławia".
Program wraz z odpłatnością w załączniku.


Telefoniczne zapisy przyjmuję od 02.10.2023 ( ponieważ od 22.09 do 01.10. będę poza zasięgiem - za niedogodności przepraszam).
Wpłaty za wycieczkę rozpoczynamy od 11.10 ( po rozpoczęciu inauguracji Roku Akademickiego).

7 Października o godzinie 18:00 w Domu Kultury Knurów - Szczygłowice, odbędzie się koncert "Jejmość Operetka"  cena biletu dla studentów KUTW - 45 zł.
Opis koncertu: „JEJMOŚĆ OPERETKA”.
Jedyny taki koncert operetkowy z kindersztubą i humorem. W programie największe dzieła twórców operetkowych, podane na najwyższym poziomie za sprawą najbardziej eleganckiego Kwintetu Dżentelmenów, który z wielką gracją, zasadami savoir vivre oraz najwyższym kunsztem muzycznym porwie Państwa do wspaniałego, baśniowego świata operetki.Sznyt prowadzącego jest wytworny, żartobliwy, momentami z zacięciem kabaretowym. Dzięki temu koncert jest bardzo lekki, przyjemny, oraz bez zbędnego nadęcia. W koncercie bierze udział znakomita para operetkowa, którą media zmianowały najgorętszą parą operetkową. Śpiew, gra aktorska, układy taneczne oraz żar emanujący od solistów dostarczy Państwu ogromną dawką endorfin, wzruszeń oraz dużą dawkę humoru. Na koncercie przewidziane efekty specjalne m.in.. kolorowe mrugające światła, dymy sceniczne…

X MIĘDZYNARODOWYCH SENIORALIACH W Krakowie
Gmina Przyjazna Seniorom

Szanowni Państwo, dziękujemy za Państwa udział w X MIĘDZYNARODOWYCH SENIORALIACH W KRAKOWIE  organizowanych przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego! Stali się Państwa częścią największej imprezy seniorskiej w Europie - było nas ponad 5000! Będzie nam miło, jeżeli udostępnią Państwo relację z X Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie na swoich nośnikach medialnych :) Poniżej przesyłamy zdjęcia do pobrania pod linkiem (ważnym przez 7 dni) - 

1) Parada SENIOR MA MOC - https://we.tl/t-uN1KumRqX6

2) Występy artystyczne Gmin Przyjaznych Seniorom podczas X Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie - https://we.tl/t-FAn7GX7jTj

3) X Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana - https://we.tl/t-2Vbmnr0xN3

4) Pokaz Mody Stylowi Seniorzy Głosu Seniora -

część 1: https://we.tl/t-O5KDfsaWE4

część 2: https://we.tl/t-5sBnwnzI8t

Zachęcamy także do zapoznania się z relacją wydarzenia na profilu facebook oraz www Głosu Seniora:

1) https://www.facebook.com/GlosSeniora/posts/pfbid02gyxs5rty4XWFVfc4rFmongaVvbKchN4jBYAEMsDrGaGPWCXECbojtt46AUqxUVbvl

2) https://www.facebook.com/GlosSeniora/posts/pfbid0jVejDScUwMX3ghSDVZ4kWcSNyswhybFE8Zoqdm8FybBKaA8nNDDsMcdZztYnF98ol

3) https://www.facebook.com/GlosSeniora/posts/pfbid0RCnRDVUevDufq6pHFsFKiiFeExAPspenJNtz2zrqAxMf68FdrfMQUb3Pbpz5RS76l

4) https://www.facebook.com/GlosSeniora/posts/pfbid02w2zsX8queTmKCr814r9BJU7TCzCGRMZxwBCNN9z2HUveddiSWF6WXS5y8Y5k1MAWl

5) https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora/posts/pfbid0Mo7Zmu3gQc1ww3JKxcapxHpHSRSitbjz4KvzAR3UNFe4SshcgH6ZdHQw8buLU4UKl

6) https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora/posts/pfbid02gXRf4cVjUBhwGQaN8U481meZPRTVefy6RTmpuoihxnzkB2UmdtBCKWggzsvK8FUUl

7) https://glosseniora.pl/2023/09/04/sukces-x-miedzynarodowych-senioraliow-w-krakowie/

Jeszcze raz dziękujemy, do zobaczenia za rok!

Seniorze, wyciągnij wiersze z szuflady.
Przeczytają je aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach

3 września odbędzie się X Rodzinny Piknik Seniora w gliwickim Parku Chopina. Z tej okazji Teatr Miejski postanowił połączyć talenty aktorów i seniorów, którzy zajmują się twórczością literacką. Aktorzy zaprezentują ich utwory na scenie. W namiocie Teatru Miejskiego w Gliwicach teksty zaprezentuje małżeństwo aktorów Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. To niezwykle utalentowani, znani nie tylko z desek teatralnych, ale i ekranów telewizyjnych i filmowych artyści. „Cieszymy się na spotkanie z państwa twórczością, niech usłyszą o niej kolejne osoby.” – zaprasza na wydarzenie Lech Mackiewicz.
Do 1 września teksty do prezentacji przyjmujemy drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Teksty można także przynieść osobiście do kasy teatru. Podczas pikniku na stoisku Teatru nie zabraknie też niespodzianek kostiumograficznych. Opowiemy również seniorom o wydarzeniach, które przygotowaliśmy dla nich w nowym sezonie.

Szanowni członkowie Stowarzyszenia Knurowski UTW - Koleżanki i Koledzy!

Powoli dobiegają końca wakacje naszego Uniwersytetu. I chociaż uroczystą inaugurację planujemy zorganizować 11 października br, o godz. 17.00, w Sali „Kino, Scena, Kultura”, to już od początku września ruszamy z różnymi pro senioralnymi imprezami:

  • 1.09. – Wyjazd 50- osobowej reprezentacji knurowskiego UTW do Krakowa, na „Międzynarodowe senioralia”.
  • 2.09. – Wyjazd grupy członków KUTW na VII Rajd Niepełnosprawnych do Zawoi.
  • 8.09. – Udział studentów KUTW w „Narodowym czytaniu”, w Sali ART CK.
  • 12.09. – Organizacja przez nasz UTW pleneru malarskiego dla seniorów Powiatu Gliwickiego w Przyszowicach.
  • 12.09. – Wakacyjny (jeszcze) wyjazd grupy naszych studentów do nadmorskiego Grzybowa.
  • 18.09. - Kolejna eskapada rowerowa. Zbiórka o godz. 9.00 przed kościołem MBCz.
  • 20.09. - Organizacja „Pikniku integracyjnego” ( projekt: „Senior na turystycznym szlaku” – patrz niżej), w Pilchowicach.
  • 27.09. - Organizacja w Żernicy, spotkania podsumowującego projekt „Teatr senioralny jako forma terapii i rozrywki”.
  • 29.09. – Tradycyjna już słowno – muzyczna impreza w „Sztukaterii”, z cyklu „Odkryj innym swój talent”.

Informuję równocześnie o rozpoczęciu zapisów ( szczegóły poniżej) na nowy „rok akademicki 2023/2024” – seniorów Knurowa i okolicznych Gmin, pragnących 3-ci wiek przeżyć aktywnie i ciekawie. Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to zapewnia.

Tomasz Reginek - prezes

Zaproszenie na spotkanie podsumowujące projekt „ Senior na turystycznym szlaku”

Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje dla mieszkańców Knurowa, Pilchowic, Gierałtowic ,Sośnicowic projekt „ Senior na turystycznym szlaku” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 - 2023. Uczestnikami projektu są seniorzy60 + mieszkańcy w/w gmin Powiatu Gliwickiego. W czerwcu spotkaliśmy się razem na marszu Nordic Walking i zwiedzaniu Zespołu Klasztorno- Pałacowego w Rudach. 20 września 2023 godz.15.00 zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt do parku Damrota w Pilchowicach. W programie wspólna biesiada z muzyką i piosenką „coś dla ciała i dla ducha”. Zabieramy ze sobą dobry humor. Zapewniamy transport 1 autobus. Zapisy przyjmuje koordynator projektu Basia Bąk. Będzie to druga edycja pikniku integracyjnego tym razem w Pilchowicach. Liczba uczestników z Knurowa - 50 osób

Chcesz aktywnie spędzać czas

Dołącz do nas już dziś

Zapraszamy

Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku informuje, że w siedzibie Stowarzyszenia w Knurowie na ulicy Wilsona 10 w budynku PCK przyjmowane są zapisy seniorów na nowy rok akademicki 2023/2024.

Zapisy - od 6 września w czasie dyżurów tj. środa w godz.16.00 - 18.00 czwartek w godz. 10.00 - 12.00.

Studenci, którzy w ubiegłych latach zapisali się w poczet naszego uniwersytetu mogą dokonać wpłatę czesnego w kwocie 100.00zł na konto: 18 8454 0001 2007 0067 9495 0001 Orzesko- Knurowski Bank Spółdzielczy w Knurowie 44-194 Knurów ul. Szpitalna 8.

Nowi studenci proszeni są o wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu Zgody na przystąpienie do KUTW oraz wpłatę czesnego w kwocie 100.00zł.

Druki można pobrać w biurze stowarzyszenia bądź ze strony internetowej www.knurowutw.pl w zakładce „O nas dokumenty do pobrania”.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się bogatą ofertą zajęć edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych do odbioru w biurze uniwersytetu w czasie dyżurów. Zapraszamy

Pragnę poinformować Koleżanki i Kolegów, że 1 września odbędzie się w Krakowie kolejna edycja Międzynarodowych Senioralii. Nie może tam nas zabraknąć! W ubiegłym roku byliśmy tam jedną z aktywniejszych grup.Przygotowujemy więc autokarowy wyjazd. Do szefowania Komitetowi organizacyjnemu a następnie objęcie funkcji "opiekuna grupy" poprosiłem koleżankę: Ilonę Pach i do niej proszę zgłaszać swoje uczestnictwo w wyjeździe ( telefon: 604939715 ). Chcielibyśmy zebrać grupę 50 osób. Termin zgłoszenia 21 sierpnia br.

Tomasz Reginek - prezes

Koncert organizowany przez Telewizję TVS w Knurowie

 

 

W dniu 27 czerwca br. „ Wspaniała 30”- Zarząd, Liderzy oraz Aktywni studenci naszego „Uniwerku” wyjechała do Wisły i Ustronia. Organizatorem wyjazdu była Basia Bąk.

W programie był spacer doliną Czarnej Wisełki do schroniska na Przysłopie oraz spotkanie event w Ustroniu - Dobka. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dopisała turystyczna pogoda i humory uczestników. Turystycznie prowadził grupę niezawodnie przewodnik beskidzki Gerard U.

Były śpiewy pod wodzą Jurka R, oraz „Rozmaitości dla ducha” – Rymowanki Andrzeja P, „ Co powiesz o ….” Gabrysi U, Tet-a- tet Krówki Mu z kaczką dziwaczką Krysi D i Basi B, szukanie kwiatu róży , pląsy oraz zdjęcia w okienku i nie tylko Ani B. Wyjazd był bardzo udany.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania. Wiwat nasz uniwerek.

 

 

Bukal Travels - Pięć edycji London Experience za nami!

Na naszym Instagramowym profilu możecie zobaczyć, jak uczestnicy programu spędzali czas w stolicy Anglii. Jeśli poczujecie ukłucie zazdrości: spokojnie, będziecie mogli nadrobić swoją nieobecność. Kolejny wyjazd do Londynu organizujemy bowiem już 7-8 października!

Zapraszamy do skontaktowania się z nami, dzięki czemu nie ominie was wspaniała przygoda!

 

Regulamin Marszu Nordic Walking Szlakiem Husarii Jana III Sobieskiego na terenach pocysterskich Projekt „Senior na turystycznym szlaku” 22czerwiec 2023r.

Regulamin w załączniku

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin marszu.pdf)Regulamin marszu