Gry i zabawy

Lider: Wiesława Bujoczek

Miejsce spotkania: PCK ul. Wilsona 10

Chcesz miło spędzić czas w ciekawy sposób i wspólnie dzielić się radością oraz lubisz konkurować to te zajęcia są dla Ciebie zapraszam. Każde spotkanie jest okazją do zapoznania się z nowymi grami i spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Sam wybierasz co jest dla Ciebie odpowiednie w danym dniu.

Z wiekiem zdolność przetwarzania i zapamiętywania informacji słabnie. Podobnie jak mięśnie, pamięć można ćwiczyć, usprawniając w ten sposób jej funkcjonowanie.

Gry planszowe i karciane

Na proces zapamiętywania bardzo korzystny wpływ mają wszelkiego rodzaju gry planszowe, gry karciane które angażują umysł pobudzają mózg do stworzenia strategii prowadzącej do wygranej zwłaszcza te, które wymagają liczenia. Gry wymagają wytężenia pamięci, logicznego myślenia i koncentracji.

Rozwiązywanie krzyżówek i sudoku

Krzyżówki mogą być nie tylko przyjemną rozrywką, ale również elementem treningu pamięci .Logiczne zagadki opóźniają proces starzenia się mózgu, dlatego dobrym pomysłem jest sudoku. Gra polega na wypełnianiu planszy cyframi od 1 do 9 – tak, by każda z nich wystąpiła w każdej kolumnie, wierszu i kwadracie tylko raz. Gry dają możliwość spędzania czasu w ciekawy sposób, ułatwiają otwarcie się, dają poczucie przynależności, pozwalają poznać siebie i innych, są kreatywne i wpływają na poprawę jakości każdej sfery życia.

 

Gry mogą być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz zbudowaniem pozytywnej więzi między seniorami.